Не хворійте! Розділ «медицина» вже на сайті :)

Postcode логотип
Фото місто Бар

місто Бар

На цій сторінці знаходиться загальна інформація про місто Бар, Барський район Вінницької області.

Якщо ви шукаєте інформацію про поштові коди в цьому місті - перейдіть на відповідну сторінку за посиланням.

Корисна інформація

Дата заснування або першої згадки - 1401 рік.

Населення міста - 15775 за переписом в 2020 році.

Телефонний код - 04341.

Про місто

Бар – невелике містечко у Вінницькій області, яке належить до Жмеринського району та розташоване на р. Рів (приплив Південного Бугу). До 2020 року місто було головним населеним пунктом Барського району, яке згодом було скасовано.

Ключовими пам'ятками міста є:

  • монастир Покрови Пресвятої Богородиці;

  • Костел Св. Анни;

  • будинок, у якому проживав український драматург Михайло Коцюбинський;

  • залишки замку, зведеного за дорученням польської королеви;

  • Успенська церква;

  • Меморіал Другої світової війни.

У Бару народився відомий математик Віктор Якович Буняковський. Вчений у 1864-1889 роках обіймав посаду віце-президента академії наук. Буняковський зробив дуже значний внесок у розвиток теорії чисел. 

У місті протягом 3 років (1875-1878) також проживав український письменник Михайло Михайлович Коцюбинський, відомий по повісті «Тіні забутих предків» та новелам «У дорозі», «Коні не винні».

Історія міста

Перша згадка про місто, але під назвою Ров, датується 1401-1425 роками. У 1537 році Ров був офіційно перейменований на Вінницький Бар польською королевою Боною Сфорцею Арагонською, як данина її історичній батьківщині. Завдяки польській королеві Бар став важливим торговим і культурним центром, а замок, зведений за її указом – найпотужнішою фортецею Польщі. Через 3 роки, 1540 року король Польщі Сигізмунд І надав містечку Магдебурзьке право.

Бар знаходився у складі Литви, Польщі, воєводства Речі Посполитої, Османської, Російської імперій, Радянського союзу (УСРР), а також під окупацією австро-німецьких та німецько-фашистських військ.