Ви хотіли - я зробив. Новий дизайн сайту вже на тут.

Postcode логотип

Поштові індекси в Україні

Систему поштової індексації України побудовано на основі п’ятизначної структури індексу.

Пошук поштового коду

На цій сторінці (зверху) є форма, бачите? Просто введіть в цю форму вашу адресу (місто, вулиця) і натисніть на кнопку «знайти». Після цих дій ви будете перенаправлені на сторінку з інформацією про ваш поштовий код.

Або можна скористатися пошуком поштового індексу за областями.

Як влаштована система поштової індексації

Поштовий індекс – це п'ятизначний код, який використовується для сортування кореспонденції та доставлення відправлень за допомогою почти. Кожна цифра має свою розшифровку і в залежності від її місця розташування має своє значення:

  • перші 2 цифри вказують на адміністративні одиниці державного підпорядкування;
  • третя цифра позначає міста обласного підпорядкування та сільські райони;
  • четверта і п'ята цифри - номери населених пунктів або поштових відділень.

Присвоюються індекси незалежно від наявності поштового відділення у населеному пункті. Тож кожна адміністративна одиниця має своє персональне кодування, яке внесено до особливого реєстру – база поштових індексів України, яка зберігає всю інформацію, що стосується поштових кодів.

Для чого потрібен поштовий індекс

Як вже було зазначено вище, індекс необхідний для доставки поштових відправлень та розсилки кореспонденції. Але це не всі його функції.

При необхідності можна знайти адресу за індексом і навпаки. Але варто звернути увагу, що визначити точну адресу за індексом досить складно, тому що, як правило, одне поштове відділення, обслуговує відразу кілька адрес.

Здійснити пошук поштового індексу знаючи адресу дуже просто – вся ця інформація є у вільному доступі та будь-який охочий може її дізнатися. Сьогодні дуже актуальне використання послуг пошти: якщо потрібно відправити посилку або ж навпаки, є необхідність щось отримати з іншого населеного пункту. Все, що необхідно зробити – ввести у вказаному полі точну адресу, на який повинна прийти посилка та індекс з'явиться перед вами.

На сайті представлені всі поштові коди України. Тому немає потреби шукати старі листи, бандеролі або питати у сусідів, який індекс за вашою адресою – всього за кілька секунд ви можете самостійно дізнатися цю інформацію.

Як правильно вказати адресу на конверті

Загальне правило щодо вказування адреси на конвертах при відправкі листів такі:

  • Адреса відправника вказується у верхньому лівому куті конверту.
  • Адреса отримувача має бути написана у нижньому правому куті.

При цьому, в адресі мають зазначатися такі дані: ПІБ, Вулиця, Будинок, Назва населенного пункту, індекс.