Ви хотіли - я зробив. Новий дизайн сайту вже на тут.

Postcode логотип
Фото місто Гайсин

місто Гайсин

На цій сторінці знаходиться загальна інформація про місто Гайсин, Гайсинський район Вінницької області.

Якщо ви шукаєте інформацію про поштові коди в цьому місті - перейдіть на відповідну сторінку за посиланням.

Корисна інформація

Дата заснування або першої згадки - 1545 рік.

Населення міста - 25883 за переписом в 2021 році.

Телефонний код - 04334.

Про місто

Гайсин – головне місто Гайсинського району, розташоване у Вінницькій області. Знаходиться містечко на річці Соб, яка є лівою притокою Південного Бугу, за 94 кілометри на південний схід від Вінниці.

Історія міста

Гайсин був заснований у 1545 році. Цього ж року датується перша згадка назви міста, представлена ​​тюркським походженням. Один із варіантів говорить, що назва населеного пункту походить від словосполучення «стан на пагорбі» і відноситься до кочівників чорних клобуків. Ці племена тимчасово мешкали на землях сучасного Гайсина.

З 1569 землі містечка були частиною Речі Посполитої, але вже через одинадцять років була передана одному з польських шляхтичів. У 1744 році Август III завітав місту Магдебурзьке право. За всю історію свого існування Гайсин входив до складу Польщі, Російської імперії, СРСР, а також був під окупацією німецько-фашистських військ як частина Рейхскомісаріату України. Місто знаходилося в окупації майже 32 місяці.

У наш час Гайсин вважається містом, що розвивається, з досить багатою історією, культурою і спадщиною. Основними пам'ятками міста є:

  • палац графині Щербатової;

  • музей культури, побуту Уманщини;

  • музей історії космонавтики, авіації;

  • краєзнавчий музей;

  • музично-світловий фонтан «Перлина кохання»;

  • дендропарк "Софіївка".

У Гайсині народилося і проживало чимало відомих особистостей: історик Леонід Бєсов, поети Давид Бромберг та Осип Дорохольський, український тенор Володимир Зарков, композитор Валеріан Михальчук, співак та диригент Лев Сорочинський, а також багато інших. Почесним громадянином міста Анатолій Топаллер, герой СРСР.

Станом на 01.01.2021 рік чисельність населення міста становить 25883 особи.

 

Міжнародний телефонний код Гайсина – 04334.