Ви хотіли - я зробив. Новий дизайн сайту вже на тут.

Postcode логотип
Фото місто Іллінці

місто Іллінці

На цій сторінці знаходиться загальна інформація про місто Іллінці, Іллінецький район Вінницької області.

Якщо ви шукаєте інформацію про поштові коди в цьому місті - перейдіть на відповідну сторінку за посиланням.

Корисна інформація

Дата заснування або першої згадки - 1391 рік.

Населення міста - 11219 за переписом в 2020 році.

Телефонний код - 04345.

Про місто

Іллінці – адміністративний центр Вінницького району, розташований на сході однойменної області України. До 2020 року населений пункт був частиною Іллінецького району, який був скасований за рішенням центральної влади країни. Розташоване місто на березі річки Соб, що є притокою Південного Бугу.

Історія міста

Перша згадка про місто датується 1391 роком. У цей період населений пункт звався Лінці. У жовтні 1757 року поселення отримало Магдебурзьке право у складі Речі Посполитої. Вже 1793 року місто стало частиною Російської імперії.

Після встановлення влади СРСР, в 1925 р. населений пункт офіційно набув статусу «селище міського типу». У період Другої світової війни перебували Іллінці під окупацією німецько-фашистської влади (літо 1941 – весна 1944). Першого грудня 1986 року населений пункт став офіційно містом районного значення у Вінницькій області.

Сучасні Іллінці – місто України, що активно розвивається, і робить істотний внесок у розвиток економіки та міжнародних відносин країни. У Іллінців підписано договір про співпрацю з деякими містами Польщі, Молдови та Словацької республіки. Населений пункт має багату історію, і славиться такими визначними пам'ятками:

  • Свято-воскресенський собор;

  • палацом графині Щербатової;

  • синагогою;

  • музеєм історії космонавтики, авіації;

  • Троїцькою та церквою Богородиці;

  • будівлею земської лікарні;

  • руїнами водяного млина, зведеного 1845 р., «Маримонт».

Відомими уродженцями Іллінців є українсько-польський поет Хома Падура, громадська діяльність Польщі Северин Гощинський, художник та автор видання «Крокодил» Леонід Сойфертіс.

Станом на 01.01.2020 рік чисельність населення міста становить 11219 осіб.

 

Міжнародний телефонний код Іллінці – 04345.