Ви хотіли - я зробив. Новий дизайн сайту вже на тут.

Postcode логотип
Фото місто Козятин

місто Козятин

На цій сторінці знаходиться загальна інформація про місто Козятин, Козятин район Вінницької області.

Якщо ви шукаєте інформацію про поштові коди в цьому місті - перейдіть на відповідну сторінку за посиланням.

Корисна інформація

Населення міста - 22634 за переписом в 2020 році.

Телефонний код - 04342.

Про місто

Козятин – місто, яке входить до складу Хмельницького району Вінницької області. З літа 2020 року Козятину надано офіційний статус міста обласного підпорядкування. Розташований населений пункт за 64 кілометри від обласного центру, біля річки Гуйва (правий приплив річки Тетерів). Місто є одним із важливих транспортних вузлів, що сполучає українські міста з Європою.

Історія міста

Перша згадка про населений пункт із сучасною назвою датується 1731 роком. До того періоду місто мало назву Гуйва, яке походило від річки, що протікає поблизу з поселенням. За час свого існування Козятин був частиною Речі Посполитої, Російської імперії, УНР, СРСР. Офіційна дата заснування населеного пункту – 1870 рік.

З 1923 року місто офіційно отримало статус районного центру у складі Бердичівського округу. У 1932 р. – районним центром обласного значення. За часів Другої світової війни Козятин перебував під окупацією німецько-фашистських військ, які організували на його території єврейське гетто. У грудні 1943 року військові Першого Українського фронту звільнили населений пункт із окупації.

У складі Незалежної України Козятин одержав звання міста обласного підпорядкування. Населений пункт робить великий внесок у розвиток економіки країни. Головними пам'ятками міста є:

  • пам'ятник вічного вогню на вшанування загиблих військових у період Другої світової війни;
  • постамент із танком ІС-3 (єдиний у Вінницькій області);
  • пам'ятник Михайлу Грушевському;
  • Козятинський залізничний вокзал;
  • ботанічний, ентомологічний заказники «Сестринівська Дача», «Тітусівський ліс».

Крім того, місто славиться відомими особистостями, які народилися чи проживали у Козятині. Це актор та режисер Костянтин Кармелюк-Каменський, кінорежисер Віктор Іванов, генерал-майор Андрій Костіков.

Станом на 01.01.2020 рік чисельність населення Козятин становить 22634 особи.

Міжнародний телефонний код міста – 04342.