Не хворійте! Розділ «медицина» вже на сайті :)

Postcode логотип
Фото місто Ладижин

місто Ладижин

На цій сторінці знаходиться загальна інформація про місто Ладижин, Ладижин район Вінницької області.

Якщо ви шукаєте інформацію про поштові коди в цьому місті - перейдіть на відповідну сторінку за посиланням.

Корисна інформація

Населення міста - 23791 за переписом в 2021 році.

Телефонний код - 04343.

Про місто

Ладижин – населений пункт, розташований у Гайсинському районі, за 110 кілометрів від Вінниці. Знаходиться населений пункт безпосередньо в місці впадання в Південний Буг річки Сільниця. До 2020 р. вважалося містечком обласного підпорядкування. Славиться здобиччю граніту, Ладижинської ТЕС, а також заводом біо-, ферментних препаратів «Ензим».

Історія міста

Ладижин представлений тривалою історією. Найперша згадка датується 1240 р. Офіційні джерела зафіксували той факт, що місцеві жителі утримували настання військ Батия. Наступні офіційні записи про Ладижина датуються 17 століттям – населений пункт став фортецею, що входить до складу Речі Посполитої. Вже в 1793 р. містечко стало частиною Гайсинського повіту, що входить до Подільської губернії.

За часів Другої світової війни місто знаходилося в окупації і зазнало катастрофічних руйнувань. У населеному пункті було знищено велику кількість євреїв різного віку та статі. У місці масового поховання встановлено пам'ятний знак. У 1973 р. населеному пункту надано офіційний статус «місто», а в 1991 – віднесено до категорії з посиленим радіоекологічним контролем внаслідок аварії на ЧАЕС.

Сьогодні Ладижин – містечко Вінницької області, що активно розвивається. Він посів 2 місце у сфері промислового виробництва. Головними пам'ятками міста є:

  • ландшафтний заказник загальнодержавного значення Коростовецький;
  • дендрологічний парк Ладижинський гай;
  • ландшафтний заказник Зеленоклинівські пороги;
  • Костел Успіння Пресвятої Богородиці.

З містом пов'язані також долі багатьох відомих особистостей, наприклад художника Петра Кравчика, учасника Другої світової війни Анатолія Наконечного, біохіміка Наталії Мартинюк.

Станом на 01.01.2021 рік чисельність населення Ладижина становить 23791 осіб.

Міжнародний телефонний код – 04343.