Ви хотіли - я зробив. Новий дизайн сайту вже на тут.

Postcode логотип
Фото місто Бершадь

місто Бершадь

На цій сторінці знаходиться загальна інформація про місто Бершадь, Бершадський район Вінницької області.

Якщо ви шукаєте інформацію про поштові коди в цьому місті - перейдіть на відповідну сторінку за посиланням.

Корисна інформація

Дата заснування або першої згадки - 1459 рік.

Населення міста - 12552 за переписом в 2020 році.

Телефонний код - 04352.

Про місто

Бершадь – українське місто, яке знаходиться у Гайсинському районному центрі, у Вінницькій області. Розташоване містечко на річці Дохна, правий приплив Південного Бугу. До 2020 Бершадь вважалася головним населеним пунктом Бершадського району, який був скасований в цей період.

Історія міста

Перші згадки про місто датуються 1459 роком. Офіційно на той період Бершадь входила до складу Великого Литовського князівства, була його південним форпостом у вигляді фортеці, обнесеної земляним валом. Місто завжди вважалося прикордонним населеним пунктом і, фактично, було околицею європейської цивілізації.

Українське місто за всю історію свого існування входило до складу Литовського князівства, одного з воєводств Речі Посполитої, Російської та Османської імперій, СРСР. Бершадь перебувала під окупацією австро-німецьких та німецько-румунських військ. За часів Другої світової війни місто увійшло до складу Трансністрії, а на його території було організовано єврейське гетто, оскільки до 1939 року 75% населення Бершаді були євреями. У березні 1944 року війська Другого Українського фронту звільнили місто з-під окупації.

Вінницька область має дуже багату історію, яка привертає увагу українських та іноземних туристів. На превеликий жаль, не всі історичні та культурні пам'ятки регіону змогли пережити Другу світову війну та дожити до наших днів. Головними пам'ятками сучасної Бершаді є:

  • костел Св. Станіслава;

  • мала синагога;

  • садиба Ліпковських.

В українському місті народилося багато відомих особистостей – меценат та громадський діяч Ігор Бабій, рабин Рефаель, поет Володимир Красиленко, живописець Анатолій Матвієнко.

Станом на 01.01.2020 рік чисельність населення міста становить 12552 особи.

 

Міжнародний телефонний код міста – 04352.