Не хворійте! Розділ «медицина» вже на сайті :)

Postcode логотип
Фото місто Вінниця

місто Вінниця

На цій сторінці знаходиться загальна інформація про місто Вінниця, Вінницької області.

Якщо ви шукаєте інформацію про поштові коди в цьому місті - перейдіть на відповідну сторінку за посиланням.

Корисна інформація

Дата заснування або першої згадки - 1363 рік.

Населення міста - 369740 за переписом в 2022 році.

Телефонний код - 0432.

Про місто

Вінниця – українське місто, розташоване на узбережжі річки Південний Буг, безпосередньо в центральній частині України. Це адміністративний центр Вінницьких районів області. Вінниця залишається історичним центром східного Поділля, одним із найзатишніших міст центру країни.

Історія міста

Засновано місто було у 1363 році, а перша згадка назви «Вінниця» датується 1355 р. Назва походить від стародавнього слов'янського слова, яке перекладається як дар. Заселені землі, на яких розташовується сучасна Вінниця, були ще за давніх часів – вчені виявили поселення, що належать до скіфських, а також давньоруських часів.

У 1362 після того, як Поділля стало частиною князівства Литви, племінники Ольгерда почали зводити місто-фортецю, яке отримало назву Вінниця. За всю історію свого існування місто було частиною Литовського князівства, Польщі, Російської та Османської імперій, СРСР.

Сьогодні Вінниця – гарне європейське місто з дуже багатою історією, яке активно розвивається та займає важливе економічне, соціальне значення в Україні. Головними пам'ятками міста є:

  • ботанічний сад "Поділля";

  • будинок-музей М. Пирогова та М. Коцюбинського;

  • Центральний державний парк;

  • мультимедійний фонтан "Рошен";

  • музей науки;

  • краєзнавчий музей;

  • церква-некрополь М. Пирогова;

  • Преображенський собор.

Крім того, Вінниця відома багатьма знаменитими українцями, які народилися чи проживали у цьому місті – співачка Оля Полякова, актори Олег Іваниця та Сергій Векслер, музиканти Дмитро Шуров та Віктор Бронюк, спортсмен Сергій Бадюк, політик Володимир Гройсман.

Станом на 01.01.2022 рік чисельність населення Вінниці становить 369 740 осіб.

Міжнародний телефонний код міста – 0432.